Kroatija – išskirtinio grožio gamtos brangakmeniai

Home/PATARIMAI/Kroatija – išskirtinio grožio gamtos brangakmeniai

Kroatija – išskirtinio grožio gamtos brangakmeniai

Ką kalba istorija?

Dabartinė Kroatijos teritorija buvo apgyventa nuo pat akmens amžiaus.
400m. pr. Kr. savo koloniją šioje pakrantėje įkūrė Romos imperija, vėliau – Habsburgų dinastijos.
Šalį valdė turkai, vengrai. Nuo 1945 m. Kroatija įėjo į Jugoslavijos sudėtį. 1946 m. sukurta Kroatijos Liaudies Respublika, o 1963m. – Kroatijos Socialistinė Respublika. 1990 m.  šalis, kaip ir didelė dalis Balkanų, buvo tapusi karo epicentru. 1991 m. Kroatija pasiskelbė nepriklausoma ir po mėnesio formaliai atsiskyrė nuo Jugoslavijos, tačiau dar ketverius metus kariavo dėl savo nepriklausomybės. 2013 m. liepos 1 d. įstojo į Europos Sąjungą.

Nacionalinė virtuvė

  • Pršut – plonai pjaustyta vytintas kumpis.
  • Janjetina – ėrienos kepsniai.
  • Paški sir – Pago salos avių pieno sūris, kad ilgiau išsilaikytų, mirkomas alyvuogių aliejuje.
  • Štrukli – skanūs vyniotiniai su varške ir grietine.
  • Kroatiškas raudonasis vynas „Teran“, „Merlot“, „Kabernet“, „Opoplo“, „Plavac“, „Dingač Postup“.
  • Alus „Tuborg“, „Karlovačko“, „Ožujsko“.

Apgyvendinimo ypatumai

Tapusi Europos Sąjungos nare, Kroatija vis labiau artėja prie kitų Pietų Europos valstybių standartų, tai pat turizmo paslaugų atžvilgiu. Didžiuosiuose miestuose ir kurortuose galima rasti puikių kokybiškas paslaugų siūlančių naujų viešbučių. Ne visuose yra lauko ar vidaus baseinų, o kambariuose ne visur rasite oro kondicionierių. Nedaug viešbučių turi „viskas įskaičiuota“ sistemą. Daugumoje Kroatijos apgyvendinimų įstaigų „langai į jūros pusę“ reiškia ne vaizdą į jūra, o kambarių kryptį (tokiu atveju poilsiautojai nebūtinai matys jūrą, nes ją gali užstoti kiti statiniai arba augalai). Didelė dalis žemiausios kategorijos viešbučių yra senoki, kukli jų įranga ir interjeras, jie nėra šiuolaikiški, tačiau tvarkingi. Kroatijoje yra išties istorinių viešbučių, išlikusių net iš XVIII a. vidurio. Jų išskirtinė architektūra ir interjeras, įdomi istorija – tai šalies architektūros paveldas. Kroatijoje tai pat labai populiarūs kempingai, privatūs apartamentai.
Kroatijoje esantys paplūdimiai yra viešieji, už gultus ir skėčius juose paprastai imamas papildomas mokestis.

Pajuskite Kroatiją

Sudalyvaukite nuo 1950 m. Dubrovnike vykstančiame tarptautiniame menų festivalyje „Dubrovniko vasaros žaidynės“, kai vasarą visos miesto pilys, dvarai, bokštai ir parkai tampa gyva scena.
Kroatija – medžiotojų rojus. Čia sudarytos visos sąlygos medžioti elnius, stirnas, šernus, lapes, kalnų ožius, muflonus, laukinius paukščius.
Išbandykite vandens pramogas – daug kas tvirtina, kad buriuotojams nėra puikesnės vietos kaip Adrijos jūra. Galima išsinuomoti burlenčių, jachtų, katerių. Panardykite ir įsitikinkite, kad čia vanduo vienas skaidriausių pasaulyje. Gal pamatysite nuskendusių laivų liekanų.
Kroatija laikoma pasauliniu nudizmo centru – kurortuose rasite specialiai pažymėtų paplūdimių. Kroatija gal ir neprilygsta Italijai savo virtuve ir patiekalų gausa, tačiau čia tikrai pasimėgausite pasakiškomis jūrų gėrybėmis, tradiciniais vietos patiekalais ir skaniu vynu. Nepamirškite šimtų Kroatijos salų, kurios žavi jaukia atmosfera, atokumu, saule, šiltu vėju ir jūrų gėrybėmis.

Keliones į Kroatija galite užsisakyti mūsų puslapyje. Rinktis kelionę

2017-10-17T09:44:00+00:00 spalio 17th, 2017|PATARIMAI|