7 Tailando stebuklai

Home/PATARIMAI/7 Tailando stebuklai

7 Tailando stebuklai

Stebuklų Tailande ieškoti nereikia – jie tokie ryškūs ir magiški, kad suskaičiuoti iki septynių visai nesunku. Šįkart siūlome pasidairyti po laukines Tailando džiungles, įžengti į įspūdingiausias Budos šventyklas, išgirsti spalvingų turgaviečių šurmulį ir pasinerti į visuomet besišypsančių tajų genčių kasdienybę.

1 LAUKINIS TAILANDAS

Egzotiškų pojūčių ir gamtos iššūkių ieškokite džiungIėse. Gyvybe alsuojantys plotai nustebins atradimais. Visų pirma, Tailandas – ko gero, idealiausia vieta pažinčiai su drambliais ir tigrais. Jei nepavyks sutikti jų laukinėje gamtoje, smalsuolius kviečia Karališkasis dramblių muziejus ir Ajutajos tigrų šventykla. O palepinti akis spalvingais reginiais leis gausybė natūraliai augančių orchidėjų – iš visų pasaulyje žinomų rūšių net 860 galite pamatyti būtent Tailande.

 
 
 
 

2 AUKSINIS TRIKAMPIS

Tai vieta, kur susikerta Tailando, Laoso ir Birmos sienos. Paradoksalu, tačiau poetiškai skambantis pavadinimas siejamas su kriminaline vietos istorija. Kadaise čia klestėjo narkotikų prekyba ir vešėjo aguonų plantacijos, o už iš jų gaminamą opiumą buvo atsiskaitoma aukso luitais. Dabar apie praeiti primena tik Auksiniame trikampyje veikiantis opiumo muziejus.
 
 
 
 

3 GYVENIMAS FESTIVALIŲ RITMU

Didžiausia Tailando šventė – Songkran vandens festivalis, skirtas sutikti Naujuosius metus. Festivalio metu žmonės noriai taškosi vandeniu, nes tiki, kad tai atneš sėkmę kitais metais. Ne mažiau dalyvių sulaukia ir Puketo vegetarų šventė, kasmet vykstanti devintąjį kinų kalendoriaus mėnesį. Beje, Tailando vakarėliai skirti ne tik žmonėms. Vienas tokių yra Lopburi miesto festivalis – tikra vaisių ir maisto puota, paskutinį lapkričio savaitgalį rengiama miesto beždžionėms. O svarbiausia, kad kiekvieną šventę lydi tajų šypsenos – draugiškos ir spinduliuojančios gyvenimo džiaugsmą.

4 TAJŲ TURGAVIETĖS

Tailando prekiautojai neišrankūs – savo gėrybes praeiviams siūlo visur, kur tik randa vietos. Pavyzdžiui, ant vandens. Bankoke įsikūręs Damnoen Saduak – spalvingas turgus, kuriame netrūksta šviežių vaisių, daržovių, tailandietiškų skanėstų ir suvenyrų, o prekyba vyksta tiesiog iš valčių. Dar vienas įdomus pavyzdys – Maeklongo geležinkelio turgus. Taip vadinamas visai ne dėl to, kad įsikūręs šalia traukinių stoties – prekeivių prekystaliai išsidėstę tiesiog ant bėgių. Tiesa, šiais bėgiais kasdien važiuoja traukinys, o panorėjus apsipirkti galima net neišlipus iš vagono.

5 BUDOS NAMAI

Wat Rong Khun, neoficialiai vadinama Baltąja šventykla, yra tikras siurrealizmo perlas budistinėje Tailando panoramoje. Šventyklos stogus puošia angeliškos būtybės ir demonai, augaliniai ornamentai ir įmantrūs skeletai, o apie šventyklos vedantį tiltelį kyšo šimtai baltų marmuro rankų, simbolizuojančių nepasiekiamą svajonę.
Wat Pho, arba Gulinčio Budos šventykla – seniausia Bankoke. Įspūdingo dydžio šventykla (jos plotas siekia net 20 ha!) stūkso šalia Karališkųjų rūmų, o ją, garsina didinga 46 m ilgio ir 15 m aukščio auksu padengta gulinčio Budos statula. Wat Benchamabophit – moderni šventykla, dažniau vadinama Marmurine nei tikruoju savo vardu. Priežastis labai paprasta: per 50 bronzinių Budos statulų saugančios sienos pastatytos iš itališko Carrara marmuro.

6 PHANG NGA

Adamanų jūroje, netoli Puketo salos, tyvuliuoja 400 kvadratinių kilometrų ploto lagūna su miškingomis šlapynėmis bei stalaktitų ir stalagmitų olomis. Prieš milijonus metų susiformavusių salų čia – net 42, o viena iš jų vadinama Džeimso Bondo vardu. Įlankos teritorija saugo beveik 90 paukščių, per 80 žuvų ir keliolika žinduolių rūšių (tarp jų ir nykstančių) ir yra paskelbta nacionaliniu parku. O iš smaragdo žalumo vandens kyšančios kalkinės uolienos dėl savo bauginančių formų grožio įtrauktos net į Gineso rekordų knygą.

7 KALNŲ GYVENTOJAI

Tarp 65 milijonų gyventojų – net 23 kalnų gentimis vadinamos tautelės. Dauguma jų čia gyvena ne seniau kaip 200 metų ir yra įsikūrusios šalies šiaurėje: kalnuose bei derlinguose upių slėniuose. Didžiosios Tailando gentys stebina spalvinga apranga ir įdomiais papročiais: Eke genties moterys puošia galvas dailiais sidabro šalmais, nusagstytais metalo plokštelėmis ir spindinčiais karoliais, karenai didžiuojasi ilgakaklėmis moterimis, o mienai dėvi įmantriai išsiuvinėtas kelnes, kurioms išpuošti kartais prireikia kelerių metų!
 
 
 
 
 

Keliones į Tailandą galite užsisakyti mūsų puslapyje. Rinktis kelionę

 
 

2017-10-13T09:38:40+00:00 spalio 13th, 2017|PATARIMAI|