Hurgada – populiariausias Raudonosios jūros kurortinis centras

Home/PATARIMAI/Hurgada – populiariausias Raudonosios jūros kurortinis centras

Hurgada – populiariausias Raudonosios jūros kurortinis centras

Hurgada – tai vienas svarbiausių turizmo centrų prie Raudonosios jūros. Jis išaugo iš mažo žvejų miestelio, o nuo šalies sostinės Kairo yra nutolusi apie 450 km. Tai pagal viešbučių skaičių vienas pirmaujančių kurortų pasaulyje – jau dabar jo pajūryje įrengta daugiau kaip 200 viešbučių, o miestas vis dar tebesiplečia. Kurortą sudaro 3 centrai: Sakala, El Dacharas ir neseniai išaugęs šiuolaikiškas Viladž Roudo rajonas su besitęsiančia 5 km viešbučių, parduotuvių, kavinių ir barų virtine.

Raudonosios jūros povandeninis pasaulis ypač žavingas – jis laikomas vienų pačių gražiausių ir spalvingiausių pasaulyje. Raudonojoje jūroje galima išbandyti visų rūšių vandens sportą: nardymą, buriavimą, plaukiojimą burlente ir kt. Čia atostogauja ir sportuoja daug nardymo mėgėjų. Naujokams organizuojami nardymo kursai, kuriuos veda patyrę instruktoriai. Jūroje esanti Giftūno sala – ideali vieta pirmajai pažinčiai su povandeniniu pasauliu.

Kairas

Didžiausias Afrikos miestas, jame gyvena daugiau nei 20 mln. žmonių. Sostinėje neišdildomą įspūdį palieka Egipto istorijos muziejus, kuriame yra viena gausiausių ir brangiausių pasaulio kolekcijų. Čia saugomi ir garsieji Karalių slėnio archeologiniai radiniai. Tai apie 5000 papuošalų, brangenybių, sarkofagų, įvairių buities daiktų iš faraono Tutanchamono kapo. Vien faraono sarkofagas buvo padarytas iš 110 kn aukso. Čia saugoma ir įspūdinga auksinė Tutanchamono kaukė, jos nuotraukomis iliustruojamos kone visos knygos apie Egipto istoriją.

Gizos piramidės

Didžiausios piramidės stūkso Gizoje, šalia Kairo. Jos stebina net viską mačiusį šiuolaikinį žmogų. Senovės egiptiečiai manė, kad faraonai – tarpininkai tarp Egipto ir dievų, todėl rūpinosi jų pomirtine gerove. Tam nebuvo gailėta nei pastangų, nei lėšų (greta faraono mumijos gulėdavo kalnai brangenybių).

Didžiausias faraono Cheopso piramidė siekia net 147 m aukštį. Piramidės statybai panaudota 2,5 mln. klinties blokų, sveriančių iki 15 tonų.

Chefreno ir Mikerino piramidės šiek tiek mažesnės, bet tai pat įspūdingos. Ne mažiau mįslingos ir šalia didingų Gizos piramidžių stūksantis Didysis sfinksas. Kol kas nežinoma, kada buvo pastatyta ši didžiausia Egipto statula. Manoma, ji simbolizuoja karaliaus sąjunga su saulės dievu Ra.

Luksoras

Luksore – senovės Egipto sostinėje (Tėbuose) – įspūdingos šventyklos ir obeliskai primena faraonų laikus. Karnako ir Luksoro šventyklas, skirtas dievų trejybei jungia didinga sfinksu alėja. Priešais šventyklas stūkso iš granito ir kvarco pastatyti faraono Ramzio II laikų obeliskai ir statulos. Vakariniame Nilo krante būtina aplankyti faraonės Hačepsutos šventyklą ir Karalių slėnį, kuriame buvo laidojami Naujosios karalystės faraonai. Išvysite nuostabias kapų-koridorių freskas, vaizduojančias senovės Egipto dievus, pomirtinį pasaulį. Prisiliesite prie didžiulių sarkofagų, tapusių amžinąja Egipto valdovų poilsio vieta.

Iškyla visureigiais po dykumą

Šalies dykumuose, kaip pasakojama Biblijoje, yra kelias, kuriuo Mozė vedė žydus iš Egipto į Pažadėtąją žemę. Niekas jums neparodys, kuriuo keliu Mozės vedami iš tikrųjų ėjo izraelitai, bet alinantį smėlynų karštį pajusite išsiruošę į iškylą džipais po dykumą. Kelionės metu susipažinsite ir su vietiniais dykumų gyventojais beduinais. Beduinai, varganai gyvendami bevaisėje dykumoje, šypsosi. Jie patenkinti savo gyvenimu ir tuo, ką Alachas jiems duoda.

 

 

Poilsines ir pažintines kelionės galite užsisakyti mūsų puslapyje. Ieškoti kelionės

2017-06-14T14:49:08+00:00 birželio 14th, 2017|PATARIMAI|