Fuerteventūra – geriausių Europos paplūdimių ir unikalios gamtos kraštas

Home/PATARIMAI/Fuerteventūra – geriausių Europos paplūdimių ir unikalios gamtos kraštas

Fuerteventūra – geriausių Europos paplūdimių ir unikalios gamtos kraštas

Fuerteventūra yra ne tik viena didžiausių (plotas – 1 660 kv. km, ilgis – 100 km, plotis 31 km), bet, mokslininkų teigimu, ir seniausia Kanarų salyno sala, susiformavusi prieš 20 mln. metų išsiveržus ugnikalniui.

Fuerteventūra – švelnaus, malonaus klimato sala, kurioje visus metus temperatūra svyruoja apie +24°C. Vandens temperatūra atostogų sezonu laikosi ties +22°C, bet ir žiemą nenukrenta žemiau nei iki +18°C. Saloje lietaus nedaug, vis dėlto Fuerteventūra pasižymi fantastiška klimato įvairove. Vienoje salos dalyje gali lyti, o už 5 km ne tik nebus lietaus, bet ir paplūdimius kaitins karšta saulė. Priešingai nei kitos Kanarų salos, aukštų kalnų neturinti Fuerteventūra yra vėjuota. Vis dėlto tai vasarišką šiluma padaro tik dar malonesnę, o bangos traukia viso pasaulio vandens sporto mėgėjus.

Druskos muziejus

Druskos muziejuje galėsite patyrinėti, kaip nuo senų laikų Fuerteventūroje iš jūros vandens buvo išgaunama druska. Muziejus įsikūręs netoli Kosta Kaletos kurorto, kur prieš keletą amžių buvo pirmieji druskos laukai. Ekspozicija čia padalyta į dvi dalis: pirmiausia pasitiks pastate įrengti informaciniai stendai ir projekcijos, o lauke lankytojai gali pasivaikščioti po druskos laukus. Čia pamatysite tradicinius būdus, kaip išgaunamas vienas seniausių ir žinomiausių maisto pagardų. Šalia yra kavinė ir parduotuvė, kurioje galėsite įsigyti muziejuje pagamintų druskos produktų.

Antigvos regionas

Tai regionas aplink Kosta Kaletos kurortą. Jame tikrai yra ką pamatyti. Lankytojus žavi Kosta Kaletos pilis, prieš kelis šimtus metų pastatyta kaip gynybinis uosto bokštas. Dabar šis platus bokštas iš visų pusių apsuptas vandenyno, naujų viešbučių, baseinų ir vilų. Regione tai pat yra druskos kasyklų. Tai regionas norintiems pažinti senuosius Fuerteventūros gyventojus ir pajusti salos dvasią.

 

Betankurija

Casa Santa Maria – tai nuostabiai atnaujintas XVII a. ūkininko namas pačiame Betankurijos senamiestyje. Namus įkūrė vokiečių fotografas Reineris Loosas. Pirmiausia čia verta apsilankyti dėl puikaus restorano, kuris dar vadinamas vienu žaviausių saloje – jis sujungia autentišką aplinką ir burnoje tirpstančius tradicinius vietos patiekalus. Name yra ir kino salė, kur galėsite pasižiūrėti salos vaizdų. Šalia esančiuose soduose vietos menininkai gamina rankdarbius. Mažame muziejuje išvysite, kaip sunkiai salos gyventojai kūrėsi akmenuotoje ir smėlingoje Fuerteventūroje.

Sarsos kalnas

Jei labiau mėgstate žygiuoti ar vaikščioti gamtoje, netoli Moro Chablės esanti 807 m aukščio Sarsos viršūnė tam puikiai tiks. Tai nesudėtingas pusdienio žygis į aukščiausią Fuerteventūros tašką, kuriame susijungia vakarų vėjai, debesų juostos, dvejų salos pusių panoramos. Tai vieta, iš kurios saulėtą dieną kaip ant delno pamatysite laukinį Kofetės paplūdimį. Tik nepamiškite pasiimti daug geriamojo vandens.

 

 

 

Poilsines ir pažintines kelionės galite užsisakyti mūsų puslapyje. Ieškoti kelionės

2017-06-13T09:32:49+00:00 birželio 13th, 2017|PATARIMAI|