Tenerifė – atostogos tarp žemės ir dangaus

Home/PATARIMAI/Tenerifė – atostogos tarp žemės ir dangaus

Tenerifė – atostogos tarp žemės ir dangaus

Tenerifė – didžiausia Kanarų salyno sala, kurioje gyvena 908,555 žmonių (2012 m.). Salos sostinė – Santa Krus de Tenerifė. Tenerifė dažnai vadinama Amžinoji pavasario sala. Švelnus ir šiltas klimatas visus metus vilioja poilsiautojus į salą iš viso pasaulio. Pirmųjų salos gyventojų kalba Tenerifė reiškia snieguotą kalną. 

Egzotiškas, svetimą planetą primenantis salos peizažas mirga smengančiais į vandenyną juodais vulkaniniais krantais ir smėlio paplūdimiais, kuriuose gimsta pats gražiausias įdegis. Romantikos ieškotojai gali klaidžioti tarp bananų plantacijų, apirusių kolonijinių vilų ir kalkėmis baltintų kaimelių, o linksmybių mėgėjai – kasnakt pasinerti į klubų ir diskotekų maratoną.

Loro parkas – lankomiausia salos vieta

Lankomiausia Tenerifės vieta – Loro parkas, 1972 metais įkurtas salos šiaurėje esančiame Puerto de la Kruso kurorte (tai seniausias salos kurortas). Loro parkas yra gavęs daugybę tarptautinių apdovanojimų, iš kurių reikšmingiausias – Parko, tarnaujančio pavyzdžiu visiems pasaulio zoologijos sodams, titulas. Beveik visi ten prižiūrimi ir lepinami gyvūnai – išgelbėti iš piktavalių rankų, atkeliavę iš cirkų arba atstumti savo gentainių. Loro parkas dar vadinamas papūgų parku, nes čia randama daugiausia šių spalvingų paukščių rūšių pasaulyje.

Ypatingo dėmesio sulaukia parke įkurtas milžiniškas ryklių akvariumas. Didžiuliame akvariume surinkta apie 15 000 jūros gyvūnų iš viso pasaulio bei apie 40 rūšių koralų.

Parke įkurtas akvariumas pingvinams, vyksta nepakartojami dresuotų delfinų, jūrų liūtų bei vieninteliai Europoje Floridos orkų pasirodymai.

 

 

Mėnulio peizažai Teidės vulkano parke

Saloje stūkso Teidės ugnikalnis (3718 m aukščio, 20 km skersmens). Tai ir pats aukščiausias Ispanijos kalnas. Sniegu padengta viršukalnė daugeliui plaukiojančių jūroje nuo seno buvo tarsi kelrodis švyturys. Kadaise ugnikalnis siekė 5000 m aukštį.

Turistai į 3555 m aukštį funikulieriumi gali pakilti per 10 minučių. Likusius 163 m galima įveikti pėsčiomis. O gėrėtis čia yra kuo: sustingusios lavos gabalai, uolos, viršūnėje – sniegas. Peizažas primena Mėnulio, Marso paviršių ar mūsų planetą dinozaurų laikais.

Saulėta dieną nuo Teidės ugnikalnio viršaus matyti kitos Kanarų salos. Tokie vaizdai ilgam išliks Jūsų atmintyje.

Gvimaro piramidės – mįslingi statiniai

Prieš tūkstančius metų senųjų Tenerifės gyventojų guančų ritualinėms apeigoms pastatytos piramidės labai primena kitų civilizacijų – Meksikos ar Peru – piramides. Tikslus jų amžius iki šiol nenustatytas. 1990 metais piramidėmis susidomėjo garsus norvegų mokslininkas Turas Hejerdalas, buriniu laivu Ra perplaukęs Atlanto vandenyną. Jis gyveno Tenerifėje daugybę metų ir labai prisidėjo prie piramidžių tyrinėjimo. Jo rūpesčiu čia buvo įsteigtas etnografinis Gvimaro piramidžių parkas. Mokslininkas išsiaiškino, kad piramidės sukonstruotos iš sustingusios lavos akmenų, o šalia jų rasto archeologinės iškasenos turi Pietų Amerikos kultūrai būdingų bruožų. Tai byloja senųjų civilizacijų ryšius.

Maskos tarpeklis

Maskos tarpeklyje, kuriuo veda vingiuotas siauras kelias, yra nedidelis Kanarų kaimelis. Šis salos kaimelis dar visai neseniai buvo izoliuotas nuo išorinio pasaulio. Jokioje kitoje saloje nepamatysite tokių įspūdingų kvapą gniaužiančių vaizdų.

 

 

 

Poilsines ir pažintines kelionės galite užsisakyti mūsų puslapyje. Ieškoti kelionės

2017-06-12T14:12:14+00:00 birželio 12th, 2017|PATARIMAI|