Dubajus – moderniausias ir turtingiausias miestas

Home/PATARIMAI/Dubajus – moderniausias ir turtingiausias miestas

Dubajus – moderniausias ir turtingiausias miestas

Jungtiniai Arabų Emyratai – kontrastų šalis, kurioje puikiai dera praeitis ir dabartis, susilieja modernus pasaulis ir dykumų amžinybė. Šios egzotiškos ir modernios valstybės miestai yra apgaubti tviskančia rytietiška prabanga ir šiuolaikišku modernumu, kuris puikiai dera su puoselėjama arabų kultūra ir papročiais. Smėlynuose iškilę neįtikėtinos architektūros miestai yra lyg stebuklas, viso pasaulio turistus traukianti ne mažiau nei didingosios Gizos piramidės, Antikos rūmų grožis ar pusiaujo džiunglių egzotika. Ir šis stebuklas tęsiasi mūsų akyse. Turbūt nėra pasaulyje kitos taip greit atsinaujinančios ir besikeičiančios šalies – kasdien čia atidaromi nauji prašmatnūs viešbučiai ir prekybos centrai, kasmet nusidriekia naujos magistralių juostos, sužaliuoja nauji golfo laukai ir statomi nauji atrakcionų parkai.

Dubajus skirtas Jus nustebinti, sužavėti ir pavergti. Spindintys dangoraižiai šalia tradicinių arabiškų rajonų, neišpasakyta prabanga ir arabiško turgaus kasdienybė – čia kiekvienas atras savo arabišką pasaką. Vienas turtingiausių emyratų – Dubajus – svarbus pasaulio verslo centras, kur nafta skaičiuojama ne vien benzino kainomis. Dubajuje įsigyti būstą gali kiekvienas pasaulio gyventojas, be to, čia netaikomas pridėtinės vertės mokestis. Tai didžiausias Jungtinių Emyratų miestas, garsus dirbtinėmis salomis, turtingiausias arabų pasaulio šeichais ir tradicinę musulmonų bendruomene.

Dubajuje lyja itin retai, o temperatūra net žiemą nenukrenta žemiau 25 laipsnių karščio, o vasarą paprastai pakyla bent iki 40-ies. Kai norisi pailsėti nuo intensyvaus šio didelio miesto gyvenimo ritmo, nesunkiai galima pabėgti į dykumą, kurioje laukia kupranugariai, slidinėjimas nuo kopų, ant žarijų kepama mėsa ir gaivinantys šaltieji gėrimai. Pasijusti tarsi pasakoje čia ypač lengva.

Bastakijos rajonas

Šis rajonas – tarsi pabėgimas keliais šimtmečiais į praeitį. Visai šalia nenustojančio ir itin modernaus Dubajaus galima atrasti ir senąjį pirklių bei žvejų Dubajų, suklestėjusį XIX amžiaus pabaigoje. Tradicine architektūra žavintis rajos dabar gausus jaukių kavinukių ir meno galerijų. Čia pat galima rasti tekstilės gamintojų, kurie pasiūlys gražiausių ir ryškiausių arabiškos kokybės audinių.

 

Žmonių rankomis supiltos salos

Šalia Dubajaus įkurtas Jungtinių Arabų Emyratų pasididžiavimas – dirbtinės salos. Pavadintos skambiu vardu Pasaulis, savo forma primena pasaulio žemynus. Pasaulio salyną, baigtą formuoti 2008 metais, sudaro trys šimtai salų.

Vienas žymiausių ir turistų labiausiai lankomų salynų yra Džumeiros palmę, sudaro keletas salų, kurios išdėstytos penkių kvadratinių kilometrų plote. Šis salynas – vienas iš trijų palmių salynų ties JAE krantais. Jame įsikūrę viešbučiai.

Burdž Chalifa (Burj Khalifa)

Panašu, kad Dubajus bando pranokti pats save. Burdž Chalifa (Burj Khalifa) yra aukščiausias pasaulio pastatas, siekiantis net 828 metrus. Dangoraižis oficialiai buvo atidarytas 2010 metais, kartu su nauju 2 kv. kilometrus užimančiu verslo centru. Milžiniškas pastato statyba kainavo daugiau nei 1,5 milijardo JAV dolerių – šiai sumai padengti Dubajus turėjo prašyti finansinės pagalbos. Dėl ypatingo Jungtinių Arabų Emyratų prezidento Khalifo bin Zayedo Al Nahyano pagalbos dangoraižis buvo pavadintas jo vardu. Pastate sumontuota greičiausias pasaulio liftai bei aukščiausi esantis restoranas, įrengtas 122 aukšte, o panoraminė aikštelė – 124. Čia svečiai kviečiami pasižvalgyti į Dubajų iš 442 metro aukščio.

Deiros aukso turgus

Pasiimkite akinius, nes gali paskausti akis. Kasdien Deiros aukso turgaus juvelyrinių parduotuvių vitrinose išsirikiuojama daugiau nei 25 tonos aukso. Čia rasite ne tik pačių geidžiamiausių brangiojo metalo papuošalų, bet ir juvelyrų, kurie tuoj pat Jums pritaikys išsirinktą grandinėlę ar pasiūlys vienetinį kūrinį. Jei nesiruošiate nieko pirkti, palikti Dubajaus, neaplankius aukso turgaus – nevalia. Be to Dubajuje auksas pigesnis nei bet kur pasaulyje. Rytinėje Dubajaus pusėje esantį turgų galimą pasiekti ir vandens taksi, plaukiančia per Dubajaus įlanką: įkvėpkite gaivaus oro, prieš patekdami į turgaus šurmulį, arba atsipūskite nuo įspūdžių viename įlanka skrodžiančių laivelių.

 

Poilsinė kelionės į Dubajų galite įsigyti čia: Poilsinės kelionės į Dubajų

2017-07-27T09:31:12+00:00 liepos 27th, 2017|PATARIMAI|